Termín maratonu:

Sobota, 27. 4. 2024

Maraton pořádá:

Půjčovna lodí Samba

Půjčovna lodí Samba

CK Povoda

CK Povoda

Hlavní sponzor:

Sponzoři závodu:

 

Sázavský Samba Maraton

Sázavský Samba Maraton je přátelský vodácký závod, který se jede na 2-místných plastových kánoích. Koná se každoročně a je-li příznivý vodní stav, mívá trať cíl v Pikovicích. Spolu s krátkou otočkou proti proudu v polovině trasy a meziběhem na Zbořený Kostelec trasa měří většinou klasických maratonských 42 195 metrů. Náročnost závodu je nastavena tak, aby ho zvládl téměř každý.

Závodí se v několika kategoriích: Muži, Ženy, Mix a C1 single na dvoumístné kanoi, ve kterých se určuje pořadí. Nejlepší posádky získají věcné ceny od sponzorů závodu. Krom toho všichni, kteří se účastní závodu a dojedou v časovém limitu vyhlášeném pro konkrétní ročník, jsou zařazeni do slosování o hlavní cenu závodu - novou plastovou kánoi Samba od firmy Železný.

Přihlásit se mohou i malí vodáci a zazávodit si po boku dospělého v PŮLMARATONU! Připravena pro ně bude 19 km trasa, kterou určitě hravě zvládne každá posádka.

Termín příštího maratonu: 27. 4. 2024

Samba Maraton je přátelskou, nikoli profesionální vodáckou akcí, kterou každoročně pořádá Půjčovna lodí Samba a CK Povoda. Pro představu o akci mrkněte na stručné a jednoduché shrnutí.

Pro přihlášení použijde formulář TADY